Hotel Monterio
| Wi-Fi | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Mat/Dryck Restaurang |
| Barnvänligt Lekhage Barnmeny | Frukost Frukost i rummet | Luftkonditionering |
| Husdjur Husdjur tillåtna |
Det bekväma Hotel Monterio Azua erbjuder närhet till Playa La Uvita, som ligger cirka 3 km bort. Hotellet erbjuder 40 rum och bekvämligheter som shoppingområde och restaurang.
Azuas centrum kan nås inom 15 minuters promenad. Gästerna hittar Iglesia Cristiana de la Comunidad ungefär 10 minuters bilfärd från detta bekväma hotell. 2 km från boendet hittar gästerna Plaza Enriquillo.
Rummen har luftkonditionering samt plattskärms-TV med satellitkanaler. För mer bekvämlighet erbjuds separat toalett och dusch. I rummen finns privata badrum med en separat toalett och en dusch.
Det här hotellet erbjuder en meny med vegetariska rätter, som du kan testa på den à la carte restaurangen Restaurant Monterio.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timmars reception
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Husdjur tillåtna
- 24-timmars säkerhet
- Valutaväxling
- Kafé
- Rökdetektorer
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Frukost i rummet
- Restaurang
- Särskilda dietmenyer
Service
- Rumsservice
- Hushållning
- Utflykts-/biljettservice
- Affärer/kommersiell service
- Välkomstdryck
På rummet
- Luftkonditionering
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Lekhage
- Barnmeny
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från Hotel Monterio?
Det tar 10 minuter till fots att komma från Hotel Monterio till centrum. - ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till Hotel Monterio?
Mellan La Isabela International flygplats och Hotel Monterio är det 120 km. - ❓
Finns det parkeringsplatser vid Hotel Monterio?
Parkering finns på Hotel Monterio gratis. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på Hotel Monterio?
Gästerna på Hotel Monterio måste checka ut till 12:00. - ❓
Vilka bekvämligheter erbjuds på Hotel Monterio?
De populäraste bekvämligheterna på Hotel Monterio är valutaväxel och utflyktsdisk. - ❓
Får vi ta med våra husdjur på Hotel Monterio?
Ja, husdjur är tillåtna på Hotel Monterio.